Türk Telekom Türkiye’yi Bulut’a Taşıyor!

Türk Telekom Türkiye'yi Bulut'a Taşıyor

Türk Telekom, bulut bilişim hizmetlerini güçlü altyapısıyla birleştirerek müşterilerine değer katan sektörel çözümler sunuyor. Bulut altyapı teknolojilerine 2009 yılından beri yatırım yapan Türk Telekom, yaygın erişim altyapısı ile bulut bilişim hizmetlerini Türkiye’nin her yerinden kullanılabilir kılıyor.

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, bulut bilişim stratejisini ve güçlü altyapısıyla sunduğu bulut bilişim hizmetlerini düzenlediği toplantıyla anlattı. Türk Telekom Teknoloji Başkanı Timur Ceylan’ın katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Türk Telekom'un bulut bilişim hizmetleri başlığı altında uçtan uca sunduğu servisler hakkında bilgi verildi.

Bulut bilişim teknolojisi ve Türk Telekom’un bulut bilişim altyapısı hakkında bilgi veren Türk Telekom Teknoloji Başkanı Timur Ceylan, “Şimdiye kadar bulut bilişim teknolojisi ve veri merkezi için yaklaşık 40 milyon dolarlık yatırım yaptık. Bulut bilişim sadece sunulan teknoloji değil bir yaklaşım modelidir. Arka planda tecrübe, bilgi birikimi, fiziksel ve teknolojik altyapıyla birlikte müşterilerimize sağladığımız faydanın bütünüdür. Türk Telekom olarak bulut bilişim teknolojisinin tüm altyapı bileşenlerine sahibiz ve bu sayede müşterilerimize uçtan uca çözüm sunabiliyoruz” dedi.