Bulut Konferans

 • Türkiye’nin farklı lokasyonlarında ofisleriniz var.
 • Ofislerdeki çalışanlarınızın arasındaki iletişimi sağlamak ve işleri takip etmek her geçen gün daha da zorlaşıyor.
 • Seyahat masrafları şirketinizin en büyük gider kalemlerinden birini oluşturuyor.
 • Telefon veya maille iletişime geçmekten daha verimli ama yüz yüze görüşme etkinliğini sağlayacak bir çözüme ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz.
 • Ofiste bulunmadığınız zamanlarda, evde veya seyahatteyken de işinize bağlanabilmek, toplantı yapabilmek istiyorsunuz.
 • Aynı anda farklı lokasyonlardaki birden fazla kişiyle görüşme yapabilmek istiyorsunuz.
 • Görüntülü konuşma teknolojisini kullanmak istiyorsunuz ancak yüksek ilk yatırım, işletim ve bakım maliyetleri gözünüzü korkutuyor.

Artık tüm bu ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bir görüntülü konuşma çözümü var: Bulut Konferans!


Bulut Konferans Nedir?

Bulut Konferans, uçtan uca yüksek çözünürlüklü görüntülü konuşma olanağı tanıyan web ve video konferans hizmetidir. Ürün, Bulut Konferans çatısı altında Sabit Oda Çözümleri ve Özgür Oda hizmetlerinden oluşmaktadır. Sabit Oda Çözümleri ve Özgür Oda hizmetleri birbirleriyle entegredir.

Sabit Kalite Çözümleri Nedir?

Ofislerinize kurulacak oda tipi veya masa üstü video konferans cihazlarıyla, seyahat etmenize gerek kalmadan yüz yüze görüşme deneyimini yaşayabileceğiniz hizmettir.

Özgür Oda Nedir?

Kişisel bilgisayarlarınızdan bir web ara yüzü ile tablet ve akıllı telefonlarınızdan ise bir uygulama aracılığıyla bulunduğunuz her yerden görüntülü konuşma yapmanıza olanak sağlayan hizmettir.

Bulut Konferans Size Neler Sunuyor?

Operasyonel Giderlerinizi Azaltırsınız

Bulut Konferans ile seyahat ve konaklama masraflarınızı azaltırsınız. Ancak iş seyahatinin yol açtığı giderler sadece uçak bileti/benzin masrafı ve otel rezervasyonundan ibaret değildir. İş seyahati sırasında yolda geçirilen zaman, daha üretken ve verimli amaçlarla harcanarak gelir hanenize yazılabilecekken, giderleriniz arasında yerini alır. Bulut Konferans sayesinde zamandan da tasarruf ederek, şirketinizin ve çalışanlarınızın verimliliğini artırabilirsiniz.

Acil ve Beklememesi Gereken Konularda Personeliniz Nerede olursa Olsun Toplanıp Karar Alabilirsiniz.

Özgür Oda hizmeti sayesinde evde, seyahatte ve hatta tatildeyken işe bağlanabilir, toplantılarınızı yapabilirsiniz. Böylece, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilir ve ofisten uzaktayken bile işler üzerindeki takibi yitirmemiş olursunuz.

Çalışanlarınız Arasındaki Etkileşimi ve İşbirliğini Artırabilirsiniz

Farklı lokasyonlara dağılmış ofislerinize rağmen, çalışanlarınız arasındaki etkileşimi her zaman yüksek düzeyde tutabilirsiniz. Bulut Konferans hizmeti, toplantı sırasında içerik paylaşma özelliğiyle de toplantılardaki iletişimi, işbirliğini ve üretkenliği artırmaya yardımcı olur.

İş Süreçlerini Daha Verimli ve Hızlı Hale Getirebilirsiniz

Bulut Konferans hizmeti sayesinde, acil toplantılarınızı bile kısa sürede organize ederek iş süreçlerinin daha verimli ilerlemesini sağlar, hızlı karar alabilirsiniz. Ayrıca Bulut Konferans ile çalışanlarınıza kolaylıkla ve masrafsız olarak uzaktan eğitim verebilirsiniz.

Enerji Kullanımınızı Azaltabilirsiniz

Bulut Konferans hizmeti sayesinde kaynak kullanımınızı en aza indirerek enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Seyahat etmek yerine haftada bir kere Bulut Konferans ile görüntülü konuşan 100 çalışan 5 futbol sahası büyüklüğünde bir ormanı koruyabilir.

Sabit Kalite Çözümleri Özellikleri

 • Bulut Bilişim tabanlıdır ve Türk Telekom Veri Merkezi içine kurulan merkezi cihazlar ve müşteri lokasyonlarına kurulan uç cihazlar olmak üzere iki kısımdan oluşur.
 • Türk Telekom Veri Merkezi’nde tutulan VidyoPortal, Router ve VidyoGateway gibi yönetici cihazlara müşteri lokasyonundaki cihazlardan bağlanılması sonucu hizmet verir.
 • Konferans sırasında sunum/veri gibi içerik paylaşımı yapılabilir.
 • Sabit Kalite Çözümleri hizmeti almak için Türk Telekom yönetici cihazlarıyla uyumlu uç cihaz (Video Konferans cihazı) gereklidir. Bu cihazlar Türk Telekom tarafından sağlanmaktadır, ancak müşteri dilerse kendi lokasyonunda kurulu olan uyumlu bir video konferans cihazını da sisteme entegre edebilir.
 • Sabit Kalite Çözümleri ve Sabit Oda hizmetleri dakika sınırı olmaksızın deneyimlenebilir.
 • Özgür Oda tarafında uç cihaz yoktur. Bu hizmetten yararlanabilmek için lisans paketi(oda) alınmalıdır.
 • Sabit Oda Çözümleri ve Özgür Oda çözümleri entegredir. Video konferans uç cihazları birbirleri ile konuşmanın yanı sıra, "Vidyo Mobile" uygulaması üzerinden akıllı telefon ve tabletler ile; www.buluttkonferans.com web sitesi üzerinden ise kişisel bilgisayarlar ile görüşebilir.
 • Erişim, üründen bağımsız olup HD görüntü kalitesi için cihaz başına simetrik 2 Mbps, SD görüşme kalitesi için ise simetrik 1 Mbps bant genişliği tavsiye edilir. Toplam bant genişliği aynı anda konuşacak cihaz sayısı baz alınarak hesaplanır.

Özgür Oda Özellikleri

 • Ürün yazılımı Türk Telekom Veri Merkezi’nde tutulmaktadır.
 • Konferans sırasında sunum/veri gibi içerik paylaşımı yapılabilir.
 • Türk Telekom Veri Merkezi’nde tutulan VidyoPortal, router gibi yönetici cihazlara müşterinin akıllı telefon, bilgisayar ve tablet gibi cihazlarından bağlanılması sonucu hizmet verir.
 • Özgür Oda tarafında uç cihaz yoktur. Hizmet; kişisel bilgisayarlardan (PC) bir web arayüzü ile, tablet ve akıllı telefonlardan ise bir uygulama aracılığıyla kullanılır.
 • Bu hizmetten yararlanabilmek için lisans paketi alınmalıdır.
 • Konferanslarda herhangi bir dakika limiti bulunmamaktadır.
 • PC ekranında aynı anda 8 kişiye kadar ekran görüntüsü görülebilirken, akıllı telefon ve tablet gibi cihazlarda ise bu sayı 4’tür.
 • Erişim, üründen bağımsız olup HD görüntü kalitesi için cihaz başına simetrik 2 Mbps, SD görüşme kalitesi için ise simetrik 1 Mbps bant genişliği tavsiye edilir. Toplam bant genişliği aynı anda konuşacak cihaz sayısı baz alınarak hesaplanır.

Kişisel bilgisayardan Özgür Oda’ya bağlanırken izlenecek adımlar nelerdir?

 • Tarayıcıyı açarak https://www.buluttkonferans.com linkine gidilir.
 • Kullanıcı adı ve şifre girilir.
 • Sistem kullanıcı adı ve şifreyi kabul ettikten sonra VidyoDesktop uygulamasının yüklenmesini ister.
 • Uygulama yüklendikten sonra sisteme web ara yüzünden giriş sağlanır.

Tablet veya akıllı telefondan Özgür Oda’ya bağlanırken izlenecek adımlar nelerdir?

 • Marketten (iOS için Apple Store, Android için Google Play Store) "VidyoMobile" uygulaması telefon/tablete yüklenir.
 • Uygulama açılıp "Portal" yazan boşluğa www.buluttkonferans.com yazılır ve kullanıcı adı-şifre ile giriş yapılır.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra bir odaya katılım sağlanabilir.

Video Konferans Cihazları

Türk Telekom, şirketiniz ihtiyaçları doğrultusunda Video Konferans hizmeti için gerekli uç cihazları ve bu uç cihazların kurulum hizmetini taksitli ödeme avantajlarıyla sağlar. Cihaz bakımı, hizmet kapsamında opsiyonel olarak sunulur. Detaylı bilgi için İl Bölge Müdürlükleri ve Satış Yöneticiniz ile görüşebilirsiniz.

Özgür Oda Ücretlendirme

Özgür Oda ücret kalemleri nelerdir?

Lisans Paketi:

Özgür Oda  Lisans Paketleri*
Paket 3 Lisans / Oda 5 Lisans / Oda 8 Lisans / Oda
12 Ay Taahhütlü 36,84 TL 44,36 TL 59,40 TL
Taahhütsüz 44,36 TL 52,63 TL 71,43 TL

*Fiyatlara %18 KDV ve %15 ÖİV dahildir.

Sabit Kalite Çözümleri Ücretlendirme

Sabit Kalite Çözümleri'nin ücret kalemleri nelerdir?

Cihazlar

 • Video Konferans uç cihazı
 • Monitör / Projeksiyon
 • Kurulum
 • Bakım ***
Sabit Kalite Çözümleri Paketleri*
Eş zamanlı kullanıcı sayısı Taahhütsüz 12 ay Taahhütlü 24 ay Taahhütlü 36 ay Taahhütlü
3 1.157,10 TL 957,60 TL 877,80 TL 798,00 TL
5 1.832,74 TL 1.516,20 TL 1.389,85 TL 1.263,50 TL
8 2.785,02 TL 2.304,89 TL 2.113,37 TL 1.920,52 TL
*Fiyatlara %18 KDV ve %15 ÖİV dahildir.
*Şirketinizin ihtiyacına ve fiziksel koşullarına uygun video konferans sistemleri, proje bazlı değerlendirilerek şirketinize özel çözümler olarak sunulmaktadır.
Bulut Konferansı kimler kullanabilir?

Bulut Konferans hizmetini, çoklu lokasyonları ve saha elemanları ile görüntülü görüşme yapmak isteyen tüm kurumlar kullanabilir.

Sabit Kalite Çözümleri ve Özgür Oda çözümlerini ayrı ayrı alabilir miyim?

Evet. Sabit Kalite Çözümleri çözümünde; lokasyonlarınıza video konferans uç cihazları kurulur veya mevcut uyumlu uç cihazlarınızı kullanarak hizmeti alabilirsiniz. Özgür Oda çözümünde, internet tarayıcı ve mobil uygulamalarınız üzerinden (kendi bilgisayar veya cep telefonlarınızın kameralarını kullanarak) hizmeti alabilirsiniz. Ayrıca Sabit Kalite Çözümleri ve Özgür Oda ayrı olarak alan kullanıcılarımız birbirleri ile de görüşebilirler.

Bulut Konferans hizmetinde paketlerde dakika limiti bulunuyor mu ?

Hayır. Hem Sabit Kalite Çözümleri hem de Özgür Oda çözümünde konferanslar dakika bazlı olmaksızın gerçekleştirilecektir.

Bulut Konferans için gereken minimum internet hızı ne olmalıdır?

Uç cihaz özelinde HD bağlantı için 2 Mb indirme (download) ve SD bağlantı için 1 Mb indirme (download) hızı, yükleme (upload) için ise hem HD hem SD için 1 Mb civarı bir yükleme (upload) yeterli olacaktır. Örneğin bir binada 3 adet HD video konferans görüşmesi aynı anda yapılacak iseniz, 6 Mb download ve 3 Mb internet hızı bulunması yeterlidir.

Paket değişikliğinde daha düşük pakete geçebilir miyim?

Evet. Paket değişikliklerinde daha düşük paket seçeneklerine geçiş yapmanız mümkündür. Fakat taahhütlü paketlerde daha düşük ücretli paketlere geçiş yapılamaz.

Bulut Konferans hakkında detaylı bilgiyi nereden alabilirim?

www.turktelekombulutt.com.tr ve www.turktelekom.com.tr adreslerini ziyaret ederek bilgi alabilmeniz mümkündür. Ayrıca İşyerim Çağrı Merkezimizi (444 5 444) arayarak bilgi alabilir ve ön başvuruda bulunabilirsiniz.

Ürün kullanımı ile ilgili bilgilendirme, destek-arıza bildirimleri nasıl yapılır?

Sözleşmede tanımladığınız yetkili kişilerin bilgilendirme, şikayet ve arıza kaydı bırakmak için İşyerim Çağrı Merkezi'ni (444 5 444) araması yeterlidir.

Bulut Konferans hakkında eğitim alabilir miyim?

Sabit Kalite Çözümleri hizmeti kurulumu yapıldıktan sonra, tanımladığınız kişilere görevli personel tarafından yerinde eğitim verilir.

Lisans paket değişikliğini nasıl yapabilirim?

Müşteri, ilgili satış yöneticisine ulaşarak veya TTVM Portal üzerinden talebini iletir. Paket değişikliği formunu doldurur ve paket değişikliği gerçekleştirilir.

Lisans paket iptalini nasıl gerçekleştirebilirim?

İlgili satış yöneticinize ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz. Paket iptal formunu doldurmanız iptal işlemi için yeterlidir.

Adres, unvan ve yetkili kişi değişikliklerini nasıl yapabilirim?

İlgili satış yöneticinize ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz. Abonelik değişiklik formunu doldurmanız değişiklik işlemi için yeterlidir.

Türk Telekom'dan almadığım Video Konferans cihazları ile hizmet almam mümkün müdür?

Evet, Türk Telekom'dan almadığınız Video Konferans cihazları ile Bulut Konferans hizmetini almanız mümkündür. VidyoGateway uyumlu cihazlar listesinden uyumluluk kontrolü yaparak cihazınızın uyumlu olduğundan emin olmanız yeterlidir.

Yurt dışında bulunan lokasyonlar için uç cihaz kurulumu yapılabilir mi?

Yurt dışında bulunan lokasyonlar için uç cihaz kurulumu yapmak mümkün değildir, uç kurumları ülkemiz sınırları içerisinde yapılır.

Özgür Oda çözümünü mobilde hangi cihazlarda kullanabilirim?

Özgür Oda uygulamasını iOS ve Android destekli cihazlarınız ile kullanabilirsiniz.