Bulut Depo Nedir?

Her yıl bilgisayar kullanıcılarının %43'ü, önemli bilgilerini, e-postalarını, dokümanlarını fotoğraflarını kaybediyor.

Bilgi kaybetme riskini azaltmak ve veri depolama maliyetlerini düşürmek gibi hayati ihtiyaçlarınıza beklentilerinizin çok ötesinde çözümler sunan Türk Telekom'un dünya standartlarındaki Veri Merkezi de güvenliğinizin bir başka önemli halkasıdır.

Bulut Depo Türk Telekom'un sunmuş olduğu bir online dosya depolama hizmetidir. Bu hizmeti kullanarak dosyalarınızı size verilen alana depolayarak yedekleyebilir, saklayabilir, daha sonra herhangi bir cihazdan bağlanarak ulaşabilirsiniz.

Bulut Depo, Türk Telekom Veri Merkezinde güvenli bir şekilde depolanan dosyalarınıza kişisel bilgisayarınızdan veya Android, iPhone uygulamaları ile mobil telefonunuzdan kısaca internet 'e erişiminiz olan her yerden erişebilmenizi sağlayan yeni bir Türk Telekom hizmetidir.

 • Bulut Depo bilişim teknolojisi ile dosyalarınız Türk Telekom Veri Merkezi dosya paylaşım platformunda güvenli bir şekilde depolanır ve herhangi bir bilgisayar arızasında bilgilerinizi kaybetmek gibi bir risk ile hiçbir zaman karşılaşmazsınız.
 • Dosyalarınıza, kullandığınız tüm cihazlardan (PC, Notebook, iPhone, iPad, Android) tek kullanıcı hesabı ile erişim imkânı sunar.
 • Kurulumu kolaydır, sürükle bırak özelliği ile depolanacak dosya, resim veya videolar bilgisayar üzerinde kayıtlı bulundukları alanlardan kolaylıkla web ara yüzünde açılan klasörlere taşınabilme imkânı sunar.
 • İşletmeler için maliyet avantajı ve kolaylıklar sağlar. Yedekleme için harici yedekleme sürücülerine, donanımlarına ihtiyaç duyulmaz.
 • Türk Telekom Veri Merkezi Hizmeti ile; ülke sınırları içerisinde verileriniz saklanır.
 • Türkçe ve İngilizce dil opsiyonları bulunmaktadır.
 • Dosya Paylaşımı
 • Dosya Yedekleme
 • Sosyal ağ Entegrasyonu
 • Otomatik Senkronizasyon
 • Bulut Depo ile dosyalarınız Türk Telekom Veri Merkezi dosya paylaşım platformunda güvenli bir şekilde depolanır ve herhangi bir bilgisayar arızasında bilgilerinizi kaybetmek gibi bir risk ile hiçbir zaman karşılaşmazsınız.
 • Bulut Depo dosyalarınıza, kullandığınız tüm cihazlardan (masaüstü bilgisayarPC, Notebook, iPhone, iPad, Android, Linux, MAC) tek kullanıcı hesabı ile erişim imkanı sunar.
 • Bulut Depo ile kullanıcı yöneticisi ve buna bağlı hesabınızdan alt kullanıcılara kota tanımlayabilirsiniz.
 • Fotoğraflarınızı, verilerinizi, dökümanlarınızı çalışanlarınızla facebook, twitter ve e-mail aracılığıyla paylaşabilirsiniz.
 • Bulut Depo'nun kurulumu kolaydır. "Sürükle & Bırak" özelliği ile depolanacak dosya, resim veya videoları bilgisayar üzerinde kayıtlı bulundukları alanlardan kolaylıkla web ara yüzünde açılan klasörlere taşıyabilirsiniz.
 • Bulut Depo iş yeriniz için maliyet avantajı ve kolaylıklar sağlar. Yedekleme için harici yedekleme sürücülerine, donanımlarına ihtiyaç duymadan yedekleme olanağı sağlar.

Ürün 25 GB, 50 GB, 100 GB, 250 GB, 500 GB ve 1 TB, 2 TB, 5 TB, 10 TB, 20 TB tarife paketleri şeklinde sunuluyor. Tarife seçenekleri aylık ve yıllık olarak tüm vergiler dahil olarak aşağıda belirlenmiştir.

Paket (GB) Aylık Ücret Yıllık Ücret
25 5 TL 49 TL
50 8 TL 79 TL
100 10 TL 99 TL
250 16 TL 159 TL
500 20 TL 199 TL
1000 22 TL 219 TL
2000 40 TL 399 TL
5000 90 TL 899 TL
10000 170 TL 1.699 TL
20000 330 TL 3.299 TL
Bulut Depo ürünü nedir ne işe yarar?

Bulut Depo Türk Telekom'un sunmuş olduğu online dosya depolama hizmetidir. Bu hizmet kullanılarak dosyalar yedeklenebilir, saklanabilir, daha sonra herhangi bir cihazdan bağlanarak ulaşılabilir. Bilgi kaybetme riski azaltılır ve veri depolama maliyetleri düşürülür. Bulut Depo Türk Telekom Veri Merkezi'nde güvenli bir şekilde depolanan dosyalara bilgisayardan veya Android, IOS uygulamaları ile mobil cihazlardan kısaca internete erişim olan her yerden erişebilmeyi sağlayan yeni bir Türk Telekom hizmetidir.

Bulut Depo ürününün avantajları nelerdir?

Bulut Depo bilişim teknolojisi ile dosyalarınız Türk Telekom Veri Merkezi dosya paylaşım platformunda güvenli bir şekilde depolanır ve herhangi bir bilgisayar arızasında bilgilerinizi kaybetmek gibi bir risk ile hiçbir zaman karşılaşmazsınız.

Dosyalarınıza, kullandığınız tüm cihazlardan (PC, Iphone, Ipad, Android) tek kullanıcı hesabı ile erişim imkanı sunar.

Kurulumu kolaydır, sürükle bırak özelliği ile depolanacak dosya, resim veya videolar bilgisayar üzerinde kayıtlı bulundukları alanlardan kolaylıkla web ara yüzünde açılan klasörlere taşınabilme imkanı sunar.

İşletmeler için maliyet avantajı ve kolaylıklar sağlar. Yedekleme için harici yedekleme sürücülerine, donanımlarına ihtiyaç duyulmaz.

Ücretlendirme nasıl yapılır?

Ürün 25 GB, 50 GB, 100 GB, 250 GB, 500 GB ve 1 TB, 2 TB, 5 TB, 10 TB, 20 TB tarife paketleri şeklinde sunuluyor. Tarife seçenekleri aylık ve yıllık olarak tüm vergiler dahil olarak aşağıda belirlenmiştir.

Paket (GB) Aylık Ücret Yıllık Ücret
25 5 TL 49 TL
50 8 TL 79 TL
100 10 TL 99 TL
250 16 TL 159 TL
500 20 TL 199 TL
1000 22 TL 219 TL
2000 40 TL 399 TL
5000 90 TL 899 TL
10000 170 TL 1.699 TL
20000 330 TL 3.299 TL
Nasıl abone olunur?

ttvm.com.tr, turktelekombulutt.com.tr, buluttdepo.com, Türk Telekom ofisleri, Satış Yöneticileri; Çağrı merkezinden gelen başvurular için müşteri www.ttvm.com.tr mail adresinden başvuru yapması için yönlendirilir.

Bulut Depo'nun yüklü olduğu bilgisayarımın sistemi çökerse dosyalarım kaybolur mu?

Bulut Depo'da dosyalarınız bilgisayarınızdan bağımsız olarak internet aracılığıyla TT serverlarında tutulur. Kullanıcı tarafından dosyalar silinmediği takdirde bilgisayarın bozulması, çökmesi gibi durumlarda dosyalar TT serverlarında bulunacaktır.

Bulut Depo masaüstü uygulamasında bağlantıyı kestiğim zaman ya da programı kaldırıp tekrar kurduğumda Bulut depo isimli farklı tarihli başka bir klasör oluşturuyor. Bu dosya nedir?

Mevcut kullanıcınızda çıkış yaptığınız zaman Bulut Depo kapatılan kullanıcının dosyalarının kaybolmaması amacıyla kapatılan Bulut Depo dosyalarını tarih bilgisi ile masaüstü uygulamasının bulunduğu bilgisayarda saklamaktadır. Görülen tarih bilgili dosya en son bağlantısı kesilmiş Bulut Depo kullanıcı dosyasıdır.

Bireysel olarak Bulut Depo'ya başvurabilir miyim?

Bulut Depo sadece tüzel kişilere satılmaktadır. Bireysel olarak satın alınamamaktadır.

Kurumsal kullanıcı sadece alan tanımlaması mı yapıyor? O kullanıcı üzerinde depolama yapılabiliyor mu? Örn. 1 gb paket alan kullanıcı bunun 500 mb'nı alt kullanıcılara tanımlayıp kalan kısmını herhangi bir alt kullanıcıya tanımlamadan kullanabilir mi?

Alt kullanıcı oluşturulmadan kullanabilmek mümkündür.

Bilgisayarımda Bulut Depo'da yüklü bir dosyada değişiklik yaptım. Ancak dosyanın kaydetmeden önceki halini istiyorum. Ne yapmalıyım?

Dosyalarda yapılmış bütün değişikliklere versiyonlar başlığı ile web uygulamasından erişilmektedir. Buluttdepo.com'da kullanıcı adınızla giriş yaptığınızda ilgili dosya seçilerek eski versiyonlarını görebilir ve indirebilirsiniz.

Sildiğim dosyaya ne oluyor? Geri alabilir miyim?

Silinen dosyalar web uygulamasında (buluttdepo.com) geri dönüşüm kutusu'nda tutulmaktadır.

Dosyalar geri dönüşüm kutusunda ne kadar süre tutulur? Geri dönüşüm kutusu kotayı doldurur mu?

Kullanıcı tarafından silinene kadar. Belirli bir süresi yoktur. Geri dönüşüm kutusundaki dosyalar kotanızdan sayılır.

Bulut Depo'da yüklü dosyalarımın boyutu 3 gb kotam 5 gb ama "kota dolu" şeklinde hata alıyorum, ne yapmalıyım?

Kotanız yüklü dosyaların yanında geri dönüşüm kutusu, yedekler ve versiyonları da kapsamaktadır. Bunun için web uygulamasındaki geri dönüşüm kutusunu boşaltmalısınız, ihtiyacınız olmayan versiyonları ve yedekleriniz silmelisiniz.

Aboneliğimin sona ermesi durumunda Bulut Depo üzerinde dosyalarım silinir mi?

Evet. Bu nedenle aboneliğinizi iptal etmeden önce dosyanızı kendi bilgisayarınıza veya diskinize yüklemeniz önerilir.

Bulut Depo hangi şifreleme sistemini kullanır?

SSL

Bulut Depo'ya yüklediğim dosyalarıma virüs bulaşır mı?

Yüklemiş olduğunuz dosyalarda virüs bulunması durumunda Bulut Depo tarafından uyarı verilmektedir. Ancak Bulut Depo bu dosyaları yüklemenize engel olmamaktadır. Bulut Depo tarafından herhangi bir virüs bulaşmaz.

Bulut Depo'da yedekleme ne kadar sıklıkla yapılmaktadır?

Günlük-Haftalık-Aylık ve tek seferlik olmak üzere sizin seçiminize göre yedekleme yapılmaktadır.

Bulut Depo hizmetinde max kaç alt kullanıcı tanımlanabilir?

Herhangi bir alt kullanıcı limiti yoktur. İstediğiniz kadar alt kullanıcı tanımlamanız mümkündür.

Bulut Depo'yu hangi cihazlarda ve işletim sistemlerinde kullanabilirim?

Android, Windows Phone, IOS, Mac OS, Windows 7, Windows 8 ve Linux'un yüklü olduğu cihazlarda kullanabilirsiniz.

Bulut Depo'ya en fazla ne kadar büyüklükte bir dosyayı yükleyebilirim?

Web uygulaması üzerinden max 100 Mb, masaüstü uygulamasından ise istediğiniz büyüklükte dosyayı yükleyebilirsiniz.

Bulut Depo'ya başvuru kanalları nelerdir?

ttvm.com.tr, turktelekombulutt.com.tr, buluttdepo.com, Türk Telekom ofisleri, Satış Yöneticileri; Çağrı merkezinden gelen başvurular için müşteri www.ttvm.com.tr mail adresinden başvuru yapması için yönlendirilir.

Online başvuru yaptığım zaman ofise gelip form imzalamak durumunda mıyım?

Kurumsal müşteri olarak sizden istenen zorunlu belgeleri sisteme yüklediğiniz sürece ofise gelmenize gerek bulunmamaktadır.

Bulut Depo ile ilgili arıza kayıtlarını nereden bırakabilirim?

ttvm.com.tr ve 444 4 564 üzerinden.

ttvm.com.tr, turktelekombulutt.com.tr, buluttdepo.com, Türk Telekom ofisleri, Satış Yöneticileri; Çağrı Merkezi TT Satış Temsilcileri veya Müşteri İlişkileri Yöneticilikleri aracılığıyla başvuruda bulunulabilir.

Kurumsal Müşteri Hattı